Evinizin Dört Köşesinde Horlamaya Çözüm

 

Horlama, dinlendiğinizde açık ağzınızdan ve burnunuzdan nefes alıp verdiğinizde ve ardından yumuşak damağınızın rezonansından rahatsız edici bir ses çıkardığında bir problem olarak kabul edilir.

Horlama, uyuduğunuzda meydana geldiğinden ve genellikle ikamet ettiğiniz yerin rahatlığı içinde uyku yapıldığından, bundan sonra evde olsanız bile horlamaya karşı mücadele etmenin yolları olduğunu bekleyin.

hasta yatağı kiralama

Horlama, pahalı ilaçlar almanız, bir doktorla düzenli kontroller yapmanız veya belki de pek çok sağlık kuruluşuna gitmeniz gereken tehlikeli bir hastalık değildir. Evinizin dört köşesinde horlayan bir aile üyesiyle bir şeyler yapabilirsiniz.

Horlama için sorunsuz bir çözüm, iyi bir uyku uygulaması oluşturmaktır. Araştırma çalışmaları, sırt üstü uyumanın büyük ölçüde horlama fırsatlarını artırdığını ortaya koyuyor. Bu nedenle yan yatmanız önerilir. Bunu yaparak, yumuşak tadı ve ayrıca dilinizin aşağı inmesini sağlar, böylece hava yolunuzda gerginlik yaratırsınız. Eğer yan yatarak uyumakta zorlanıyorsanız, karnınız üzerinde uyumayı da deneyebilirsiniz. Birinin dinlenme düzeninizi gözlemlemesine izin verin ve hangi tarafta iyi dinlendiğinizi kontrol etmesine ve daha az horlamasına izin verin.

Hatırlamanız gereken bir başka dinlenme egzersizi yastığınızın yükseltilmesidir. Yastık olmadan ya da düz bir yatakta uyumak horlamayı daha da kötüleştirir; uzmanlar horlayan bireylerin kalın bir yastıkta uyuması gerektiğini tavsiye ediyor. Ayrıca yatağınızın başının yukarı kaldırılması da harikadır. Yatağınızın başını yalnızca 4 ila altı inç arasında kaldırdığınızdan emin olun. Uygun olmayan yastık kullanımı ve baş yatağı yükseltmesi horlamayı yoğunlaştırır.

Eğer bu eylemler uygulandıysa ve hala evde olduğunuzda horlama probleminizi etkili bir şekilde çözmediyseniz, bundan sonra evde uygulayabileceğiniz aşağıdaki gibi çeşitli alternatifleri deneyin:

Solunum buharı. Mukus hava geçişini tıkar, buharı teneffüs ettiğinizde mukusunuz kesinlikle soğur ve hava geçişinizin tıkanıklığını açar.

Evinizde bal olmasına izin verin. Çeşitli araştırma çalışmaları, balın hava yolunu açık hale getirerek horlamayı hafiflettiğini göstermiştir. Yapabileceğiniz şey, tercih ettiğiniz çayın üzerine balı karıştırmaktır. Tercih ettiğiniz meyveyi balın üzerine de batırabilirsiniz.

Burun şeritleri – bu ürünü kullanarak burun tıkanıklığını ortadan kaldırmış olursunuz. Burun delikleriniz tamamen açık tutulursa rahatça nefes alabileceğinizi unutmayın.

Boğaz spreyleri – bu tür horlama tedavisi, sprey ürününün boğazınızın yumuşak dokularını kapladığını düşünmenize yardımcı olacaktır. Bunu yaptığınızda, nefes aldığınız hava, hava yolunuzun etrafında rahatça dolaşabilir ve horlamanın yarattığı rahatsız edici sesi azaltabilir.

Horlama önleyici haplar – içerdiği bitki enzimi ve doğal bitki bileşenleri nedeniyle, horlama önleyici hapların boğazı ve burun hücrelerini tıkanmamış ve verimli bir hava yoluna yol açan kan dolaşımını engellediği düşünülmektedir.

Burun şeritleri, boğaz spreyleri ve horlama önleyici haplar, horlama problemlerinizi hafifletmek için çok yararlı olabilir. Bununla birlikte, satın almadan önce tıp uzmanınıza danışmanız ve ilaç kutunuzda saklamanız en iyisidir.

Evinizde tedavi varken bir doktora gitmek veya acele bir hastaneye gitmek her zaman gerekli değildir. En azından deneyebilir ve hastayı kısa süreli rahatlamaya dayanabilirsiniz.

Author

admin@rudy-riou.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *